Centrum rehabilitacji Grawitacja w Radomsku oferuje Państwu możliwość leczenia wad postawy metodą FED. Jest to w pełni bezinwazyjny i skuteczny sposób leczenia, nierzadko będący szansą dla uniknięcia operacji. Nasz team stara się podchodzić do pacjenta w pełni kompleksowo i indywidualnie. Nasi specjaliści, przeszkoleni przez samego twórcę metody prof. Sanstosa Sastre Fernandeza z Kliniki w Barcelonie dokonają kwalifikacji do terapii oraz przeprowadzą sesje terapeutyczne.

Nazwa urządzenia jak i całej metody FED to skrót słów w nazwie ( ang. Fixation, Elongation, Derotation, pol. ustabilizowanie, wydłużenie, derotacja).
Ustabilizowany w każdej płaszczyźnie kręgosłup pacjenta jest poddawany jednocześnie wydłużeniu oraz korekcji z derotacją. Siła oddziałująca jest aplikowana poprzez ramię napierające umieszczone na wysokości szczytu skoliozy.

Cykl w Naszym Ośrodku składa się z kilku etapów:
– pełnej diagnostyki opartej na analizie zdjęcia RTG oraz wywiadzie przedmiotowym i podmiotowym
– zabiegach fizykoterapeutycznych ( zabieg rozgrzewający oraz elektrostymulacja) – 2 X 15 min.
– sesja w maszynie FED – 30 min
– ćwiczenia indywidualne oparte na ćwiczeniach asymetrycznych – ok 30 min.
– cyklicznej kontroli efektów

Należy pamiętać, że metoda FED jest w pełni bezpieczna oraz bezinwazyjna. Ważne jest też, aby zachować rygor ćwiczeń i wskazówek zaproponowanych przez terapeutę.

WAŻNE!
– celem zakwalifikowania się na terapię oraz ustalenia terminu zajęć, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy
– prosimy o zabranie ze sobą najbardziej aktualnego zdjęcia RTG kręgosłupa, które powinno być zrobione w projekcji przednio-tylnej z uwzględnieniem talerzy biodrowych
– ceny sesji terapeutycznych nie uwzględniają żadnych innych dodatkowych kosztów
– istnieje możliwość zakwaterowania w pobliskim hotelu
– cennik dostępny drogą telefoniczną lub w Centrum na miejscu